Rozprávali sme sa (nielen o knihách) s Marekom “Polom” Polomským

"ROZHOVOR S ..."

Polo

Nedávno som prijal pozvanie do Marekovej talk show „Povec Ty", kde sme si celkom dobre pokecali. Teraz sa karta obrátila a vyspovedal som Mareka ja.

Doslova s nadšením som sledoval Tvoje nasadenie a prístup pri organizácii Povec Ty. Videl som, že Ťa to nesmierne baví a vkladáš do toho projektu celú svoju dušu. Mohol by si nám opísať ten pocit, odohrávajúci sa niekde pri srdci, pre ktorý to celé vlastne robíš?

Tých pocitov je samozrejme viac. Všetko začína niekde medzi extrémnym stresom, zodpovednosťou a tým, že sa cítiš ako človek, ktorý je na správnom mieste. Máš pocit, že všetko je v tvojich rukách a môžeš ovplyvniť svoj život a možno aj život ľudí, pre ktorých to vlastne robíš. Cítim vnútorne, že dokážem v tej chvíli dať zo seba to najlepšie, čo viem. A táto zmes pocitov ma ženie neustále vpred.

Niektorí ľudia hovoria, že ak sa niekto dokáže nadchnúť pre nejaký projekt v živote, prináša im tento stav toľko energie, že aj napriek extrémnej náročnosti necítia únavu. Stretol si sa niekedy s takýmto typom energie?

Vždy to mám pri Povec Ty. Musím povedať, že som síce unavený z organizácie, ale nie je to ten klasický typ únavy. Opísal by som to skôr, ako keď pri dobrom sexe vydáš zo seba maximum. 

Máš 25 rokov. Aké sú Tvoje plány na najbližšie obdobie?

Momentálne idem skúsiť robiť brand ambasadora pre jednu svetovú značku. Je to pre mňa výzva a cítim sa úplne mimo svojej komfortnej zóny. Samozrejme popritom plánujem ďalej rozvíjať aj Povec Ty a uvidíme, čo všetko ešte čas prinesie.

Talk show Povec Ty nie je len o Tebe, ale o ďalších šikovných ľuďoch v pozadí. Bolo ťažké dať dokopy tím, ktorý zdieľa s Tebou rovnaké nadšenie, energiu, emócie?

Ja mám pocit, že som mal šťastie, že to nebolo ťažké, pretože okolo Povec Ty sa zoskupili ľudia, ktorí ho chápu presne tak, ako ja a som šťastný, že môžem pracovať s ľuďmi, ktorí to takto cítia.

Na čo sa môžeme v Povec Ty v blízkej budúcnosti tešiť?

Do decembra máme dátumy každý mesiac. Určite bude jeden diel výrazne odlišnejší. Tešiť sa môžete aj na formát otvorenej diskusie od samotného začiatku a koncom roka pripravujeme aj jednu naozaj veľkú vec, ale ešte si to nechám pre seba. Neskôr pripravujeme aj online verzie a Povec Ty sa rozšíri aj žánrovo, ale ako sa hovorí... pomaly chlapci rastú.

Akú veľkú úlohu hrá v Tvojom životnom napredovaní čítanie tých správnych kníh?

Ja to vidím tak, že čím viac kníh človek prečíta, tak tým lepšie dokáže spracovať svoje životné situácie. Ak nájdeš knihu, ktorá ti dáva zmysel a nemusí to byť len kniha o nejakom osobnom rozvoji, ale akýkoľvek žáner, tak ťa to môže výrazne posunúť dopredu.Preto pre mňa osobne má čítanie veľký zmysel. Ale mám na mysli čítanie ako také, pretože je tu tiež množstvo zaujímavých článkov na internete, alebo v časopisoch. Jednoducho vždy je čo čítať.

Ak si môžeš vybrať, tak radšej e-book alebo klasický papierový formát?

O tom nemusím premýšľať ani chvíľu. Jednoznačne klasika, pretože ja knihu potrebujem aj cítiť. Niekedy ju vnímam ako umelecký formát. Už samotná obálka mi veľa napovie o tom, ako autor alebo vydavateľ k dielu pristupovali. Ak sa pozriem napríklad do tvojej knižnice a vidím tam knižku so zlateným písmom a perfektným obalom, ťažko sa dá uvažovať o kúpe e-booku.

Kde najradšej čítaš?

Ja som typ človeka, ktorý potrebuje pri čítaní úplný kľud. Takto môžem byť so svojimi myšlienkami a lepšie sa koncentrujem na obsah knihy. U mňa preto jednoznačne doma a v tichu.

A moja posledná otázka sa zhoduje s Tvojou poslednou, ktorú si mi položil v Povec Ty. Akú myšlienku by si zdelil ľuďom, ktorí čítajú tieto riadky?

Všetkým, ktorí si prečítali tento rozhovor a dostali sa až sem na koniec, by som chcel odkázať, aby sa nebáli žiť svoj život. Musíme pochopiť, že robiť chyby nie je zlé. Každý, kto ich robí, tak má možnosť na základe práve tej chyby posunúť sa výrazne dopredu. A čím viac ich človek urobí, tým väčšie sú tie životné skoky. Mali by sme sa vrátiť k našej ľudskej podstate. Prestať bojovať, prestať sa hnevať na celý svet a namiesto toho si radšej pomáhať. Ak začneme od seba, môžeme takto spoločne zmeniť celý svet.

Marek "Polo" Polomský,

moderátor, hype man, zabávač a tvorca zábavno-motivačnej talkshow Povec ty

Názory čitateľov a recenzie

(0 komentárov)

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používanie nájdete TU.