Rozprávame sa (nielen o knihách) s Luciou Hablovičovou

"ROZHOVOR S ..."

Lucia

Jeden z plusov v podnikaní s knihami je ten, že stretávam veľmi veľa zaujímavých, milých a inšpiratívnych ľudí. Vždy som veľmi rád, ak mám možnosť chvíľku stráviť s nimi čas a v mnohom sa inšpirovať, motivovať. Pri jednej z takýchto príležitostí vznikol aj rozhovor s Luciou Hablovičovou.

Vždy keď sa stretneme, vyžaruje z Teba veľmi veľa pozitívnej energie, ktorá je doslova hmatateľná. Ako to vlastne robíš?

To je krásny kompliment, ďakujem! :) Snažím sa žiť tak, aby som bola so sebou spokojná, aby mal môj život zmysel, aby som každý deň prežila naplno, a aby môj syn raz mohol byť hrdý na to, kto bola jeho mama... Mám to šťastie, že si vyberám s kým trávim čas. Snažím sa, aby to boli ľudia, ktorí môj život obohatia a ja obohatím ten ich.

Ak aj Ty potrebuješ dobiť baterky... Máš nejaké miesto, ktoré Ťa zaručene zregeneruje? Prípadne činnosť alebo prítomnosť inej osoby?

Milujem prácu v záhrade, to je pre mňa skvelá psychohygiena. Aj keď momentálne mi na ňu príliš veľa času neostáva a niektoré časti vyzerajú ako džungľa ???? Skvelý relax je pre mňa maľovanie nábytku a doplnkov, dostala som od maminky kurz maľovania špeciálnymi farbami Annie Sloan. Keby som mala viac času, už je premaľovaný dom od vrchu po spodok. Moment, kedy dokážem vdýchnuť nový život starým veciam – nadovšetko si to užívam :)

Aký je tvoj vzťah ku knihám. Považuješ ich za nutný zdroj informácií alebo je to pre Teba aj určitá forma relaxu?

Knihy majú v mojom živote dôležité miesto. Rada si ich kupujem aj napriek tomu, že posledné roky mi neostáva príliš veľa času na čítanie. Na druhej strane, posledné mesiace tehotenstva som musela ležať a prečítala som každý deň jednu knihu...asi preto mám tak múdreho syna ????

Pamätáš si na svoju prvú prečítanú knihu?

Hmm, to veru nie... ale určite jedna z prvých bola Alfred Hitchcock a traja pátrači, tú som milovala :)

Dostala sa k Tebe aj taká kniha, ktorá zmenila Tvoj pohľad na nejakú konkrétnu vec, názor alebo svet?

Zatiaľ nie, ešte čakám :)

Top 5 z Tvojej knižnice?

Sto rokov samoty – G. Marquez

Nórske drevo – H. Murakami

Alchymista – P. Coelho

Neznesiteľná ľahkosť bytia – M. Kundera

Tracyho tiger – W. Saroyan

Žiješ veľmi aktívne a aj vďaka tomu máš pomerne veľa životných skúseností a poznatkov. Ak náš čitateľ práve hľadá životný impulz, ak potrebuje nakopnúť, opustiť začarovaný kruh... Čo by si mu poradila?

Nie som odborník na život, poradiť so svojim životom si musí každý sám... Stačí počúvať svoj vnútorný hlas, žiť svoje sny, neriešiť, čo povedia iní, alebo čo keď...

Každé ráno, keď sa zobudíme, je pre nás nová šanca začať odznova. A je jedno koľko máme rokov a aké životné podmienky... Musí byť veľmi ťažké odchádzať s pocitom, čo všetko sme chceli a nenašli odvahu... Tak do toho!

Názory čitateľov a recenzie

(0 komentárov)

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používanie nájdete TU.