TO.K. MYŠLIENO.K. - Zbierka básní

TO.K. MYŠLIENO.K. - Zbierka básní

DOJÍMAVÉ VERŠE O ŽIVOTE

Autor: TOMÁŠ GRICH

4,80 € s DPH

8 € s DPH Zľava 3,20 €

O KNIHE

Tomášova zbierka básní je debutovou knihou mladého muža, roky pripútaného na lôžko, ktorý sa snaží vyrovnať nielen so svojím ťažkým osudom ale aj so všednými stránkami života. Tomáš sa rozhodol využiť všetky svoje schopnosti a možnosti a svoje pocity a pohľad na život ako taký preniesol do veršov. Zbierka obsahuje 70 kratších aj rozsiahlejších básní a je rozdelená do štyroch častí, plus obsahuje bonusovú časť, v ktorej Tomáš pridal ešte niekoľko zo svojich básní. Dojímavé básne sú zväčša plné smútku a bolesti, no nájdete v nich aj nádej a optimizmus. Zbierka sa skladá z básní o túžbe, láske aj sklamaní, živote aj smrti, nájdete v nej úvahy o svete a ľuďoch, tak ako ich vníma Tomáš. Viaceré básne privedú čitateľa k zamysleniu sa nad svojím životom, nad svojimi problémami a ich podstatou či dôležitosťou, nad banalitami každodenného života. Tomáš svojimi myšlienkami a úvahami vyzýva čitateľa k prehodnoteniu svojich životných priorít, aby žil život naplno a tešil sa aj z každodenných maličkostí.

ANOTÁCIA

Neohúrim Ťa hyperbolami a rýmami. Nenájdeš tu nablýskaný pátos a americký optimizmus. Odkrývam srdce s úprimnosťou a hĺbkou prežívania reality a faktu, že pomaly zomieram. Dotknem sa Tvojej ubolenej duše. Dotknem sa jej, aby som jej vlial nádej a svetlo. Nesťažujem sa a nepreklínam. Riadky textu znesú ťarchu bolestnej kompilácie a ľútosti, ktorú cíti neutíchajúco bijúce srdce. Povznes sa nad zdanlivý pesimizmus a objav spolu so mnou zmysel života. Celú dobu ďakujem, že som mohol žiť na tejto Zemi, milovať a prežívať. Budem žiť aj naďalej, pokým moje básne budú čítať a preciťovať ľudia ako Ty. Môj život písaním nadobudol zmysel. Vkladám ho do Tvojich rúk a verím, že s týmto pokladom naložíš dôstojne. Neboj sa smútku a zúfalosti, ktorú niektoré básne obsahujú. Nechaj ho zaznieť a rozbaliť sa vo svojom vnútri a skús objaviť v sebe nádej a radosť z možnosti prežívať a znovu cítiť. Život má zmysel... ďakujem.

O AUTOROVI

Tomáš, mladý a inteligentný chalan, zvádzal nerovný boj s nevyliečiteľnou chorobu. Inšpiroval svojou bojovnosťou, vytrvalosťou a elánom. Bol neustále aktívny v písaní – jednej z mála aktivít, ktoré dokázal vykonávať. Úprimne sa tešil každému novému dňu, slnečným lúčom a ostatným veciam, ktoré si bežne zdravý človek ani neuvedomuje. Napísal zbierku básní, v ktorej bude s Tebou zdieľať svoj tok myšlienok. Žiaľ, začiatkom roka 2019 Tomáš svoj ťažký boj prehral :-(.

 

  • Žáner: poézia
  • Jazyk: slovenský
  • Vydanie: 10/2016
  • Počet strán: 100
  • Rozmer: A5
  • Väzba: paperback
  • EAN kód: 9788097238605

 

Tok myšlienok

Katka, 22.04.2017 10:19:10

V básňach prevláda smútok, no v každej z nich cítiť, že sú písané zo srdca. Obdivuhodná zbierka básní od človeka s takýmto neľahkým osudom. Zrkadlo pre nás všetkých…

Sem môžete pridať váš komentár :-)

* (Povinné)

Odporúčame pozrieť tiež:

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používanie nájdete TU.