SLOVENSKO - LEGENDA LIPY

SLOVENSKO - LEGENDA LIPY

Hodnotenie produktu: 4.5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Autorky: ZUZANA PALOVIC, GABRIELA BEREGHÁZYOVÁ

25 € s DPH

Dostupnosť: Momentálne nie je na sklade.

ANOTÁCIA

Táto kniha pozýva na sentimentálnu cestu do hĺbky slovenskej a slovanskej duše. Otvára chodníček do čarovného sveta, ktorého vstup chráni lipa.
Jej posvätný srdcovitý list je šifrou nesúcou príbeh ľudí, ktorí sa zrodili na križovatke svetov.

 

O KNIHE

História Slovenska ukrytá v jedinečnej a unikátnej knihe, ktorá prepája príbeh Slovenska a Slovákov s tradičným slovenským a slovanským stromom – lipou. Viac ako 200 strán pôsobivých ilustrácií, fotiek a sprievodných textov v originálnom obale.

 

O AUTORKÁCH

Zuzana Palovic, PhD.

Zuzana Palovic je dcérou slovenských emigrantov a na svoj slovenský pôvod je veľmi hrdá. Telom i dušou je odovzdaná podporovaniu a povzbudzovaniu svojej domoviny na jej ceste k tým najväčším úspechom. Od vedy po mytológiu, od biznisu po folklór, strávila roky skúmaním minulosti, ktorá tvaruje súčasnosť Slovenska. Jej poslanie Zuzanu viedlo až do útrob niektorých z najlepších svetových univerzít a vyvrcholilo vo Veľkej Británii, kde ukončila doktorát.

Gabriela Beregházyová, PhD.

Skúmanie koreňov slovenskej spoločnosti, kultúry a histórie viedlo Gabrielu najprv na slovenskú univerzitnú scénu a potom do sveta britskej akadémie. Tam mala príležitosť a potešenie venovať svoj výskum skladaniu rébusu slovenskej minulosti, prítomnosti a budúcnosti.
Gabriela Beregházyová je expertkou na korupciu a východnú Európu. Venuje sa projektom a iniciatívam, ktoré pomáhajú Slovákom porozumieť samým sebe.

 

  • Žáner: História / Dejiny Slovenska trochu inak
  • Jazyk: slovenský
  • Vydanie: 04/2018
  • Počet strán: 210
  • Rozmer: 155 x 216 mm
  • Väzba: tvrdá
  • Vydavateľstvo: Global Slovakia
  • EAN kód: 9781788080743

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používanie nájdete TU.