DOM Z RUŽÍ

DOM Z RUŽÍ

LETNÁ ODDYCHOVKA PRE ŽENY

Autorka: MARTINA DACKOVÁ

8,40 € s DPH

10,50 € s DPH Zľava 2,10 €

 

ANOTÁCIA

Zažite horúce leto, nechajte sa unášať na vlnách romantiky, a vstúpte do domu zahaleného opojnou vôňou ruží, ale tiež rúškom dusivého tajomstva, ktoré jeho majiteľka ukrýva pred svetom dlhé desiatky rokov.

Pani Mária, ktorú všetci v dedine oddávna poznajú ako milú a elegantnú dámu, žije sama vo veľkom dome na Záhorí už celé roky. Okrem milovaných ruží jej z času na čas robí spoločnosť iba vnuk a sem-tam podnájomníci z malého podkrovného bytu na poschodí domu, no ten je momentálne prázdny. Starú pani však neustále sužuje minulosť a pocit ľútosti nad jej činmi. Už viac než šesťdesiat rokov žije s tým temným tajomstvom, ktoré ju doslova ničí, ale cíti, že veľa času jej už neostáva. Tak veľmi potrebuje konečne uľaviť svojej duši a povedať niekomu pravdu, čo sa vtedy dávno naozaj udialo...

Mladá právnička Ema sa odhodlá zmeniť svoj doterajší bezútešný život od základov. Už sa viac nemieni prispôsobovať druhým a žiť podľa predstáv a očakávaní jej matky či priateľa. Nechce iba prežívať, chce si život užívať plnými dúškami a myslieť iba na seba, na svoje sny a túžby. Naberie teda odvahu a ukončí osemročný, láskou nenaplnený vzťah s ambicióznym právnikom, odíde z práce plnej stresu a intríg, ktorú tak veľmi nenávidela, a taktiež opustí rušné hlavné mesto, kde žila odmalička. Lodičky na vysokých podpätkoch tak vymení za pohodlné žabky; zhon, frustráciu a upätosť za spontánne emócie a radosť zo všedných maličkostí; a luxusný moderný byt zas za skromný bytík v podkroví rodinného domu na dedinke na Záhorí, v ktorom žije osamelá stará pani...

Pre všetky romantické duše, ktoré obľubujú aj napínavé príbehy.

 

O AUTORKE

Autorka knihy Dom z ruží

 

Martina Dacková je rodáčka z Malaciek, no už niekoľko rokov býva spolu so svojím manželom a dcérkou práve v dedinke Sekule.
Knihy a literatúra sú jej vášňou od útleho detstva. Už ako malú škôlkarku ju staršia sestra často vodievala do mestskej knižnice. A knižnica zostala dodnes miestom, ktoré s veľkou obľubou navštevuje. Podobne je to aj so samotným písaním, ktorému sa taktiež venuje odmala. Rada píše poviedky, ale aj rozsiahlejšie príbehy.
A Dom z ruží je jej prvým románom, ktorý dostal aj knižnú podobu.

 

  • Žáner: beletria,román pre ženy
  • Jazyk: slovenský
  • Vydanie: 06/2021
  • Počet strán: 240
  • Rozmery: 130 x 190 mm
  • Väzba: brožovaná
  • ISBN: 978-80-99949-05-9

 

Fantastická kniha, zhltla som ju za 2 v...

Slavka Benkovičová , 17.07.2021 18:44:42

Fantastická kniha, zhltla som ju za 2 večere, nedá sa pustiť z rúk. Svelé prepojenie 2 príbehov, je tam láska, romantika, napätie ... už sa teším na ďalšiu Maťkinu knihu.

Je neskutočne ako ma ta kniha dostala n...

Iveta Lukačová, 07.07.2021 15:08:59

Je neskutočne ako ma ta kniha dostala neuveriteľne dva príbehy v jednej knihe a že ma to rozplakalo o tom ani nevravím. Prečítala som ju behom dňa nedalo sa to nedočitať Ďakujem Maťka za krásny zážitok s knihy a teším sa na ďalšiu.

Nádherné letné čítanie.

jedna_ženská, 06.07.2021 15:58:54

•Príbeh prekonal moje očakávania a ja som ostala ohúrena krásou,jednoduchosťou,ale pritom aj zamotanosťou deja.Toto je jedna naozaj vydarená prvotina,ktorá stojí za prečítanie. •Štýl písania autorky je veľmi príjemný a ľahký.Táto kniha sa,výzorovo aj obsahovo,vynikajúco hodí do letného obdobia. •V knihe sa striedajú dve dejové línie.Prítomnosť,kde sa do popredia dostáva Ema a jej život,a minulosť pani Márie medzi rokmi 1943-1958. •Musím povedať,že ja som si viac užila príbeh z minulosti.Obyčajný dedinský život,pri ktorom nečakáte,že by vás mohol prekvapiť.Omyl,prekvapil.Minulosť pani Márie je zahalená rúškom desivého tajomstva a ja autorke tlieskam,že aj napriek tomu,že som po určitých náznakoch tušila,ako sa to skončí,napísala knihu tak,že som sa od nej nedokázala odtrhnúť. •Ale…mne osobne sa žiadalo trošku viac rozobrať vzťah Petra a Emy,keďže ku koncu už nedostali veľa priestoru a dominoval hlavne príbeh pani Márie,ale aj tak som veľmi spokojná. •Priznávam,že mi bolo smutno,keď sa príbeh skončil a ďalej už nasledovali iba prázdne strany.Žiadalo sa mi viac,viac z príbehu,viac zo života,ale podstatné bolo povedané a viac slov netreba. •Kniha má síce drobné nevychytané muchy,či už chýbajúce sa/si alebo zlú štylizáciu viet,ale nie je tam toho veľa,takže mi to neprekážalo. •Ak ešte stále váhate,či si prečítať tento romantický príbeh,ktorý je krásne obyčajný,ale aj tajomný a jedinečný,tak už neváhajte.Kniha rozhodne stojí za vašu pozornosť.

Už po prvých stranách, keď som sa zo...

Monika Karolová, 03.07.2021 07:59:06

Už po prvých stranách, keď som sa zoznámila s tajomnou majiteľkou domu obklopeného záplavou ruží a jej najomníčkou a mne veľmi sympatickou tridsiatničkou Emou, vedela som, že na plán s kratučkým nahliadnutím a odložením knihy na neskôr môžem zabudnúť ... a keď pani Mária začala rozprávať príbeh, ktorým chcela uľaviť svojmu svedomiu a prezradiť Eme najväčšie tajomstvo svojho života, to už som hltala stranu za stranou a až tesne pred koncom som začala tušiť, ako to celé dopadne ... a na to berte jed, že ten príbeh je ozaj krásny, zaujímavý a desivý zároveň. . Veľmi pekný a vydarený debut. Už krásna obálka k sebe láka všetky romanticky naladené duše a poviem vám, že na svoje si prídu nielen tie, pretože tu vôbec nejde o presladený príbeh plný bozkov a dotykov. Áno, tomuto príbehu dominuje láska, ktorá nás vie vyniesť do nebies a rovnako nás môže zadupať do zeme, no nie je to len tá medzi mužom a ženou, je to aj láska k rodine, láska k domovu, láska k sebe samému ... Veľmi som si užila oba príbehy - aj Emin a aj ten pani Márie. Autorka má štýl písania, ktorý mi perfektne sadol - dej napredoval rýchlo, bez zbytočných omáčok, láskavé dialógy striedali tie iskrivé a vtipné, pekne prepletala minulosť s prítomnosťou a stále ma držala v strehu, pretože sa neustále objavovali nové a nové otázky okolo pani Márie ... Dokonca som si chvíľku so slzou v oku a so spokojným úsmevom na perách kvôli tejto knihe pospomínala na svoj domov, na dedinu, kde som vyrástla, na to, aké to bolo kedysi a aké je všetko dnes. . Toto letné počasie si žiada dobrú knihu, pri ktorej si vyložíte nohy a dobre oddýchnete. Dom z ruží takou knihou bezpochyby je a keďže som vám prezradila, že nejde do nej len tak nakuknúť, rovno si k nej nachystajte pohár dobrého vínka alebo vychladenej limonády, pretože sa vám od nej bude ťažko odchádzať, hoc len po takéto malé občerstvenie.

Sem môžete pridať váš komentár :-)

* (Povinné)

Teším sa

Iveta Lukáčova , 04.03.2020 20:37:56

Teším sa

Neviem sa už dočkať ????

Slavka Benkovičová, 29.02.2020 21:52:06

Neviem sa už dočkať ????

Teším sa ????

Radoslav Dacko, 02.02.2020 20:30:29

Teším sa ????

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používanie nájdete TU.