MAČACÍ KOŽUCH A ŤAVA PRI ČÍNSKOM MÚRE (Vešele pripovidki z vichodu. Ľemže z Daľekeho.)

MAČACÍ KOŽUCH A ŤAVA PRI ČÍNSKOM MÚRE (Vešele pripovidki z vichodu. Ľemže z Daľekeho.)

Hodnotenie produktu: 4.73/5 (22x)

Vaše hodnotenie:

PREDPREDAJ - KNIHA VYCHÁDZA 11. 11. 2020 TÁTO ZĽAVA PLATÍ LEN DO 31. 10. 2020

Autorka: DOMINIKA SAKMÁROVÁ

10 € s DPH

14,99 € s DPH Zľava 4,99 €

Dostupnosť: Odosielame od 12. 11. 2020

 

ANOTÁCIA

Dvojčatá Lenin a Marx a chudák planktón ● Na štvrté výťah nechodí ● Ako si vyrobiť západné oči ● Mačka nemá nič na práci ● Rúško namiesto mejkapu ● Prázdny chlp...

Toto je len maličký výňatok z viac ako sedemdesiatich kapitol tejto pozoruhodnej zbierky príhod, zozbieraných počas autorkinho života na Ďalekom východe. Dominika, lokálpatriotka s folklórnym srdcom, si jedného dňa zbalila kufre a z východného Slovenska sa vybrala do východnej Ázie. Nečakajte ale žiadne uveličené opisy najobľúbenejších a najnavštevovanejších turistických miest veľkej Číny či moderného Taiwanu. Zato sa však pripravte na zaujímavé a vtipné príbehy z bežného života obyčajných ľudí, ktoré je možné zažiť iba na Ďalekom východe. Navyše, Dominika neskôr pozvala svojich taiwanských a čínskych kamarátov na Slovensko – východné, samozrejme. Tušíte správne, že o vtipné momenty opäť nebola núdza.

Tieto príbehy vám pootvoria pomyselné okno do života na druhej strane zemegule, často nesmierne odlišného od toho nášho. Možno dostanete chuť cestovať, niečo nové sa naučíte (lebo na takom Taiwane sa človek veľa naučí dokonca aj na toalete), asi vás čosi i pobúri a možnože nakoniec budete predsa len radi, že žijete na úžasnom Slovensku. No rozhodne sa pri čítaní tejto knihy pobavíte. A vôbec sa nenechajte zmiasť, všetky príbehy sú v ľubozvučnej slovenčine.

 

O AUTORKE

Dominika Sakmárová pochádza z východného Slovenska, z mesta priamo pod Spišským hradom. Okrem sinológie, ktorú vyštudovala na Karlovej univerzite v Prahe, si jej srdce získal aj folklór. Tomu sa intenzívne venuje jednak ako členka speváckeho zoskupenia Rusínske trio, známeho aj z televíznych obrazoviek, a taktiež vedie vlastnú folklórnu skupinu, ktorá pôsobí na Spiši už takmer desaťročie.

Niektorí z vás môžu Dominiku poznať aj prostredníctvom blogovej tvorby, ktorej sa venovala ešte počas štúdia. Jej blogy o živote na Ďalekom východe sa tešili veľkému čitateľskému záujmu, a vďaka nim si autorka vyslúžila dokonca aj audienciu v prezidentskom paláci.

Ďaleký východ je ešte stále Dominikiným prechodným domovom, pretože v súčasnosti žije so svojou rodinou v Južnej Kórei.

 

  • Žáner: cestopis (Ázia)
  • Jazyk: slovenský
  • Vydanie: 11/2020
  • Počet strán: 252
  • Rozmery: 130 x 190 mm
  • Väzba: pevná
  • ISBN: 978-80-99949-06-6

 

 

Pokojne pridajte aj váš komentár :-)

* (Povinné)

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používanie nájdete TU.