LOFT

LOFT

SLOVENSKÝ KRIMI THRILLER

Autor: PETER ZEMAN

11,69 € s DPH

12,99 € s DPH Zľava 1,30 €

 

ANOTÁCIA

Svetlanu Drajnovú, mladú, krásnu, jemnú, nie príliš bystrú blondínku spoznalo vďaka najsledovanejšej televíznej súťaži celé Slovensko. Jej dovtedy úplne obyčajný a jednoduchý život sa z noci na ráno stal verejným. Váhu a tlak náhlej popularity nedokáže uniesť, mix alkoholu a antidepresív sa podpíše pod jej skok z dvanásteho poschodia bratislavského sídliskového paneláku.
Bola sama strojkyňou svojho tragického osudu alebo je obeťou prenasledovania bulváru a za jej smrť môžu aj iní?
Túto otázku si položí prominentný advokát Adam Áron. S pomocou súkromného vyšetrovateľa Eliasa Lenka sa pokúsi zhromaždiť dôkazy o nepriamom zavinení a dostať pred súd najsledovanejšiu televíznu stanicu spolu s najčítanejším denníkom. Ostro sledovaný prípad okamžite vzbudí pozornosť najširších vrstiev verejnosti. O čo ide Áronovi? Naozaj o spravodlivosť, alebo sa len snaží na medializácii
Svetlaninej tragédie prihriať vlastnú polievočku smelých politických ambícií? Vysoká hra vtiahne do svojho víru rad ďalších osôb a hrubo ovplyvní ich životy. Sú nechtiac aj oni len bezvýznamnými, manipulovanými postavičkami každodennej realityšou riadenej peniazmi a mocou?

 

O AUTOROVI:

Autor - Peter Zeman

 

Môj príbeh

   Vždy som chcel písať. Celý život. Skôr než som vôbec vedel čítať. Naozaj. Knihy ma od detstva fascinovali. Ako očarovaný som obdivoval rodičovskú knižnicu. Bola naozaj impozantne rozsiahla. Sľuboval som mame, že všetky zväzky z nej raz prečítam a aj sám nejakú napíšem, aby si ju mohla medzi tie ostatné pridať. Čakala na to dlho, ale dočkala sa. Preto som sa na to, že zasadnem do školských lavíc, nesmierne tešil. Žiaľ, zvládnutím abecedy sa môj všeobecný záujem o školu v podstate skončil. Skutočne dobré známky som nosil domov asi naozaj len zo slohových prác. Nebudem nikoho zaťažovať detailmi mojej búrlivej puberty ozdobenej prepadnutím a dvojkou z chovania, nakoniec som sa predsa ako tak upokojil a vyštudoval žurnalistiku na UK. Lebo som chcel písať. Veľmi som to chcel.
   A písal som. Dlhé roky som bol redaktorom Slovenského rozhlasu. Veľa z toho, čo ide neskôr von zvukom sa najprv napíše. Mal som šťastie na relácie, ktoré dávali veľa priestoru autorskej tvorivosti. Na toto obdobie spomínam veľmi rád. Neskôr prišli periodiká, ktoré už taký veľký rozlet neumožňovali. Vtedy som písal len tak pre seba. A potom som už profesionálne nepísal, len rozprával, lebo som sa stal hovorcom istej štátnej inštitúcie. Ľahká cesta k splnenému snu, ktorú lemovalo viac šťastia, než rozumu? Možno.
   Život však vie človeku prichystať veľmi veľké a neočakávané pády. Nevyhol som sa im. Ani tým existenčným, ani tým morálnym, ani rozpadu rodiny, ani podnikateľským neúspechom, ani ... . Vyjadrím to radšej inotajom. Boli obdobia, keď som nepil iba vodu, prípadne som jej pil veľmi málo. Nemyslím si, že som bol zlý, či zákerný, určite som taký nikdy byť nechcel. Snáď som bol len hlúpy, možno naivný, primálo empatický voči ostatným. Príliš som žil príbehmi v mojej hlave, primálo ich oddeľoval od reality a nezbadal, že ma zatiaľ ťahá ku dnu ten môj vlastný. Narobil som teda veľa problémov sebe aj iným, naozaj ma to mrzí, niečo málo z toho sa mi podarilo napraviť, iné naprávať skúšam. Stále tu napriek tomu so mnou naďalej budú niektoré hriechy minulosti, s ktorými už neurobím nič, iba sa s nimi budem musieť naučiť žiť a to je niekedy tiež nemalý trest. Ušli sa mi za to všetko nakoniec aj galeje a ochutnal som tvrdú fyzickú prácu za hranicami republiky. Naučil som sa tam jedno. Manuálna drina má liečivé účinky.
   Neprestal som písať. Ani vtedy. Mám už toho napísaného toľko, že by som možno už ani písať nemusel, lebo to nikto nikdy nestihne vydať. Hoci pravdou je, že by som to úplne všetko ani nikdy vydať nechcel. Preto píšem ďalej. Vždy sa to dá ešte vylepšovať. Ak tým dokážem urobiť niekomu radosť na pár večerov, budem šťastný. Neprestanem s tým, lebo som nikdy nič iné robiť nechcel. Svojho nie vždy celkom zodpovedného bohémstva sa asi len tak ľahko nezbavím. Z hlúpostí som už ale dúfam definitívne vyrástol. Sňal som z hlavy ružové okuliare a nahradil ich takými, cez ktoré vidno svet v reálnejších farbách.

 

ZÁKLADNÉ INFO O KNIHE:

  • Žáner: beletria, krimi triler
  • Jazyk: slovenský
  • Vydanie: 04/2020
  • Počet strán: 240
  • Rozmery: 125 x 200 mm
  • Väzba: pevná
  • ISBN: 978-80-99949-07-3

 

cialis price comparisons

coovaps, 17.06.2021 12:37:17

furosemide 40 mg without perscription

Sem môžete pridať váš komentár :-)

* (Povinné)

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používanie nájdete TU.